Ідеї заходів Всесвітнього тижня космосу 2017

Тема Всесвітнього тижня космосу 2017: “Дослідження нових світів у космосі”

Тема Всесвітнього тижня космосу 2017 є інтерактивною і служить для того, щоб надихнути людей, наголошуючи на потенціалі і дивах космосу для майбутньої еволюції. Тема робить акцент на космічних місіях з вивчення глибокого космосу, таких як “Нові горизонти”, конкретних космічних проектах, що сприяють дослідженню нових світів, наприклад, пілотований космічний корабель “Оріон” від компанії “Локхід Мартін”, а також на стратегічних цілях, наприклад місія “Спейс Ікс” на Марс.

 

Тема Всесвітнього тижня космосу надає багато можливостей для заходів, натхненних темою “Дослідження нових світів у космосі”.  Ось деякі з можливих.

 

Побудуйте власну модель космічного корабля

Ви можете побудувати власну унікальну супутникову комбінацію, використовуючи безкоштовні паперові моделі супутників для самостійного роздрукування і вирізання, зібрані нижче. Весело проведіть день практичного ракетобудування та конструювання космічної техніки! Так що ж можна робити з усіма цими деталями?

 

 Кіномарафон документальних фільмів про космос або наукової фантастики

Перегляньте улюблені фільми з друзями та дізнайтеся про улюблені картини друзів! Ось деякі із найвідоміших “Зоряний шлях”, “Зоряні війни”, “Аполлон-13”, “Армагедон”, “Космічні ковбої”, “Астронавт Фармер”, “Інтерстеллар”, “Гравітація”, “Марсіанин”, “Контакт”, “Космічна одісея 2001”, “Галактикою автостопом”, “Стражі Галактики”, та багато-багато інших.

 

 Організуйте костюмовану вечірку на тему космосу або наукової фантастики

Легкий та захоплюючий спосіб зібратися разом, обмінятися поглядами та думками, з гордістю представляючи своїх героїв!

 

Космічний пошук

Влаштуйте в місті космічну пошукову операцію, або пішохідну екскурсію. Знайдіть місця у місті, пов’язані з космосом (планетарій, обсерваторія, дім або резиденцію відомого діяча космічної галузі або астронома, астрономічний годинник, пам’ятники, тощо)

 

Зустріньтеся з друзями

Зустріч упродовж Всесвітнього тижня космосу може полягати просто у тому, щоб знайти бар з фотографією астронавта на стіні, Місяця на стіні улюбленого вуличного кафе або поїздки на пікнік чи прогулянки під відкритим небом!

 

Влаштуйте відвідини місцевого наукового центру або космічної експозиції

Попросіть у науковому центрі, музеї природничих наук, аерокосмічному музеї, або іншому технічно орієнтованому центрі освіти провести бесіду на космічну тематику або екскурсію космічною експозицією.

 

Вікторина – звичайно, у стилі Всесвітнього тижня космосу

Ви полюбляєте вікторини і є великим шанувальником космосу? Чому б не організувати вечір питань-відповідей на тему Всесвітнього тижня космосу. Зв’яжіться зі своїми найкращими організаторами вікторин, та разом відзначне Всесвітній тиждень космосу проведенням цікавої вікторини на тему космосу. Ви також можете організувати подібний вечір з друзями з Вашої школи, інституту або університету!
Чудовою ідеєю було б, навіть, організувати призи на космічну тематику для заходу!

 

Прочитайте класику Космічної ери

Чи є Ви членом книжкового клубу? Тоді читання та обговорення наукової фантастики або книги на космічну тематику, розповіді, або розділів книги буде чудовою ідеєю!
Ви точно зможете знайти книгу на будь-який смак, наприклад, таких авторів як:

 • Артур К. Кларк
 • Айзек Азімов
 • Олдос Хакслі
 • Рей Бредбері
 • Дуглас Адам
 • Орсон Скотт Кард
 • Роберт А. Хайнлайн
 • Філіп К. Дік
 • Ларрі Нівен
 • Френк Герберт
 • Г.Г. Уеллс

а також багатьох-багатьох інших! Ось декілька переліків:

www.npr.org

www.listchallenges.com

 

Наука чи вигадка?

Ваше захоплення – космос та Ви знайомі з науковцем? Влаштуйте захід на тему: “Від наукової фантастики до науки” та обговоріть наукову фантастику та те, наскільки вона близька або ні до перетворення в науку.  Ви можете використати кінофільм, книгу або телевізійне шоу у якості відправної точки обговорення.

 

Приготування страв або випічка

Якщо Ви любите смачну їжу, друзів та космос, Ви можете все це поєднати, організувавши кулінарне шоу!   Це може бути вечірка, на якій готуватиметься “космічна” їжа або випічка. Ви можете приготувати тістечка у вигляді планет, інопланетне печиво (яке не купиш!) або поекспериментувати з молекулярною кухнею, щоб наука прийшла у Ваш дім!

 

Тренування, як у космонавтів – інший вид спортивної події

Всі, хто так і не відмовився від мрії, зберіться з друзями та влаштуйте інтенсивне тренування -пробіжки або ходіння у швидкому темпі.  Прикрасьте бейсболку та кросівки кількома світлодіодами, або тренуйтеся у футболці улюбленого космічного телешоу!

 

Мистецька вечірка

Відкрийте для себе, наскільки інтригуючим і мотиваційним може бути космос, відпустивши фантазію у політ! Відтворіть або створіть власні космічні картини, космічні кораблі або малюнки!

 

Фото-конкурс в “Інстаграм”

Зробіть художні або наукові фотографії на космічну тематику, та перегляньте їх разом з сім’єю та друзями.  Створіть свій власний хештег на конкурс і мотивуйте своїх прихильників в “Інстаграм” приєднатися. Це- чудова ідея для поєднання з відвідуванням місцевого музею або експозиції, дискусією, або іншими можливостями, згаданими тут.
Іноді за одним фото можна розповісти тисячу історій!

 

Промова від імені космічного діяча або об’єкта

Одягніться, як Ваша улюблена космічна знаменитість або об’єкт (наприклад, Саллі Райд або Філа)та проголосіть коротку промову про те, хто Ви та про Ваші досягнення

Влаштуйте відкриту конференцію-дискусію на космічну тематику за типом Space Up або Tweet Up (через мережу “Твіттер”)

 

Розкажіть про додаткові переваги

Обговоріть користь від використання космічного простору на Землі для того, щоб просвітити людей відносно допомоги космосу у повсякденному житті

 

Геокешинг

Геокешинг – це гра-пошук скарбів на відкритому повітрі за допомогою  пристроїв GPS. Учасники орієнтуються лише за певним набором GPS координат і намагаються знайти геокеш (контейнер) прихований у цьому районі.

Геокешинг – це гра-пошук скарбів на відкритому повітрі за допомогою  пристроїв GPS. Учасники орієнтуються лише за певним набором GPS координат і намагаються знайти геокеш (контейнер) прихований у цьому районі.

 

Побудуйте власну модель космічного корабля

Чи не чудово, коли власні космічні супутники для дослідження космосу звисають зі стелі класної кімнати або приміщення, де відбувається подія? Ви можете побудувати власну унікальну супутникову комбінацію, використовуючи безкоштовні паперові моделі супутників для самостійного роздрукування і вирізання. Весело проведіть день практичного ракетобудування та конструювання космічної техніки! 

 

Клуби ракетобудування

Запросіть клуби ракетобудування побудувати та запустити власні ракети упродовж Всесвітнього тижня космосу. Влаштуйте конкурс, залучивши благодійників для дарування призів.

 

Лекції

Запросіть спеціальних гостей або вузькоспеціалізованих фахівців, щоб вони прочитали популярні лекції на теми космічних відкриттів, використання космосу у повсякденному житті та на інші теми.

 

Конференції, зустрічі на вищому рівні та семінари

Організуйте конференцію, зустріч, симпозіум або семінар протягом тижня з 4 по 10 жовтня. Запросіть спеціальних гостей з виступом, делегатів, організуйте спеціальні теми, влаштуйте місце зустрічі. Конференція за типом SpaceUP – це відмінний спосіб об’єднати прихільників космічної тематики.

 

Екскурсії на космічні об’єкти

Будь-який космічний об’єкт, наземна станція, конструкторська та промислова установа можуть відкритися для відвідування.

 

Освітні заходи

Влаштуйте відкриті дні у школі для демонстрацій та практичних наукових експериментів для учнів. Запросіть особливих гостей відвідати школу.

 

Експерти галузі

Запросіть експертів галузі відвідати школи та виступити перед учнями з розповіддю про роботу у космічній сфері з показом демонстрацій, експериментів та практичних застосувань, які доведуть значимість науки та математики.

 

Астрономія

Влаштуйте зіркову вечірку. Візьміть їжу та напої, телескоп у ясну зоряну ніч – і Ви готові!

 

Планетарій

У місцевому планетарії проведіть вечірку, лекцію або захід та попросіть керівництво знизити ціну на квитки або відкрити двері для безкоштовного відвідання упродовж тижня.